سبک زندگی, سوتین

علت و راه‌ و روش‌های درمان افتادگی و شل شدن سینه زنان

علت-و-راه-های-درمان-افتادگی-سینه-زنان

فهرست مقاله

علت و راه‌های درمان افتادگی سینه زنان: افتادگی سینه چیست و چگونه باید درمانش کرد؟

درمان شل شدن و افتادگی سینه یکی ازدغدغه‌های خانم‌های امروزی است و سعی آن‌ها بر این است که راه‌هایی را برای درمان و پیشگیری از افتادگی سینه پیدا کنند. در واقع سینه‌های یک خانم با خانم‌های دیگر بسیار متفاوت است، چه از لحاظ اندازه و چه از لحاظ رنگ و شکل، این تفاوت‌ها صفاتی هستند که از ژن‌ها به ارث می‌رسند. اما به این مورد هم باید آگاه بود که سینه‌های زنان در طول دوران زندگیشان تغییر می‌کند و طبیعی است که شکل اولیۀ سینه‌ها حالت افتاده به خود می‌گیرد.

ما در این مقاله قصد داریم که علت ایجاد و چگونگی درمان افتادگی سینه را بشناسیم و آگاهی خود را در این زمینه بالا ببریم.

بافت سینۀ بانوان چگونه است؟

بافت پستان‌های خانم‌ها بیشتر از سلول‌های چربی، بافت غده و رباط‌ها ساخته شده است که از استخوان ترقوه تا زیر بغل و مرکز قفسه سینه آن‌ها گسترش یافته است. بافت غده هم که خدمتتان گفتیم، در واقع همان‌جایی است که شیر مادران تولید می‌شود و نوزاد تازه متولد شدۀ خود را تغذیه می‌کنند.

چه عواملی باعث افتادگی سینه خانم‌ها می‌شود؟

با گذشت زمان شکل اولیه سینه‌ها حالت افتاده به خود می‌گیرد که یکی از علت‌های آن همین مسئلۀ گذر ‌زمان است. شما صرف نظر از اینکه چه کسی هستید یا هر روز چه چیزی می‌پوشید، زمان و نیروی جاذبه را خواهید داشت که از طرف زمین به شما وارد می‌شود و  باعث ضعیف شدن پوست و افتادگی سینه خواهد شد. اما سؤال این است که چرا زنان جوان دچار این مشکل می‌شوند؟

چند مورد از علت‌های افتادگی سینه در زنان جوان

  • حاملگی

بارداری باعث کشیده شدن و افتادگی همان رباط‌هایی می‌شود که از سینه‌های شما محافظت می‌کند. این رباط‌ها برای حمایت از نوزاد سنگین می‌شوند.

  • استعمال سیگار

استعمال دخانیات از جمله: سیگار و قلیان باعث از بین رفتن انعطاف پذیری و استحکام پوست می‌شود.

  • کاهش وزن شدید

کاهش وزن، آن هم از نوع شدید باعث می‌شود که قفسه سینه و ظاهر سینه به شدت تغییر شکل دهد.

  • اضافه وزن زیاد

اضافه وزن شدید هم، مانند کاهش وزن تأثیری بدی بر روی شکل و ظاهر سینه می‌گذارد و باعث کشیدگی پوست می‌شود. همانطور که در ابتدای مقاله هم ذکر شد، سینه از چربی تشکیل شده است و قطعاً با افزایش وزن زیاد و بزرگ شدن سینه، افتادگی هم برای آن اتفاق می‌افتد، اما در این شرایط استفاده از سوتین‌های کوچک کننده به کمک بانوان می‌آید و در جلوگیری از افتادگی بسیار مؤثر است. سوتین گنی کوچک کننده بغل گن دار از همین نوع سوتین‌ها می‌باشد که شما به آسانی می‌توانید از فروشگاه لباس زیر زنانه بارانالند سفارش دهید و دیگر نگران افتادگی سینۀ خود به‌خاطر اضافه وزن نباشید.

  • استفاده از لباس زیر و سوتین‌های نامناسب

اینکه شما سوتینی با سایز استاندارد و متناسب با خودتان انتخاب کنید، موضوع بی‌نهایت مهمی است زیرا جنس پارچه و مدل آن در تغییر شکل سینه‌های شما تأثیرگذار است و در صورت خرید یک سوتین استاندارد از بروز این مشکل هم جلوگیری خواهید کرد.

  • اشعه ماوراء بنفش

اگر شما مدت زیادی در معرض اشعه ماورا بنفش قرار بگیرید، کلاژن‌ها و الاستین بدن‌تان تجزیه می‌شود که همین مورد افتادگی سینه‌ها را در بردارد.

  • انجام ورزش شدید

معمولاً افرادی که ورزش‌های فوق العاده سنگین انجام می‌دهند بعد از مدتی بافت همبند سینۀ آن‌ها تجزیه می‌شود و اگر مدتی ورزش را کنار بگذارند بی‌شک افتادگی شدیدی برای آن‌ها به وجود می‌آید.

  • سرطان سینه

برخی بیماری‌ها، مانند سرطان سینه و یا سل می‌تواند بافت سینه را تضعیف کند و باعث بروز این اتفاق ناگوار شود.

تا به الان متوجه شدیم که علاوه بر کهولت سن و گذر زمان یک سری عوامل دیگر هم برای ایجاد افتادگی سینه وجود دارد که هم شامل حال خانم‌های جوان می‌شود و هم میانسال.

راه‌های درمان افتادگی سینه

امروزه برای درمان افتادگی سینه، انواع مختلفی از داروها و کرم‌های متنوع در بازار وجود دارد، همچنین برخی پزشکان زیبایی پیشنهاد جراحی را هم می‌دهند، اما آیا روش‌هایی که ذکر شد، مناسب هستند؟! پاسخ نامشخص است، زیرا بستگی به میزان افتادگی سینه دارد. ما در ادامه قصد داریم که روش‌های طبیعی درمان افتادگی سینه را برای شما شرح دهیم تا با امتحان کردن آن‌ها به نتیجه برسید.

راه‌های طبیعی برای درمان افتادگی سینه

ابتدا این را بگویم که شما با روش‌های طبیعی هرگز نمی‌توانید شکل و اندازه اصلی سینه‌های خود را به طور کامل برگردانید، اما می‌توانید اقدامات خاصی را برای بهبود آن انجام دهید.

این اقدامات عبارتند از:

ورزش

زیر سینه‌ها، ماهیچه‌ها و بافت همبند فیبری وجود دارد که شما با ورزش کردن می‌توانید آن‌ها را سفت کنید و به سینه فرم بهتری بدهید. تمریناتی از جمله شنا، پرس نیمکت و کشش‌های روبه‌جلو می‌توانید آن را حل کنید.

رژیم غذایی سالم

خوردن هرگونه غذای غیرسالمی بر روی کل بدن ما و همچنین پوستمان تأثیری منفی می‌گذارد، پس برای حفظ شادابی و سرزندگی پوست خود، حتماً از غذاهای سالم همچون میوه‌ها، تخم مرغ و لبنیات استفاده کنید.

استفاده از لباس زیر مناسب

استفاده از سوتین‌های طبی و مناسب، علاوه بر برطرف کردن مشکلات پوستی یا حساسیت، باعث درمان افتادگی سینه هم می‌شود. مطمئنیم سؤالی در ذهنتان پیش آمد و با خود می‌گویید نام این سوتین‌ها چیست؟! سوتین مینی مایزر طبی یکی از آن‌ها می‌باشد که بدون فنر است، اما دور تا دور کاپ توسط یک کادر فرم‌دهی که از جنس خود سوتین می‌باشد، تولید شده است و باعث جمع کردن سینه از پایین تا بالا می‌شود، همین ویژگی باعث شده تا از افتادگی سینه هم جلوگیری شود و یا آن را درمان کند. سوتین مینی مایزر طبی را شما به راحتی می‌توانید از بهترین فروشگاه لباس زیر زنانه یعنی بارانالند سفارش دهید.

ارگونومی و حالت نشستن

تا به الان خانم‌های کهنسالی که قوز کمر دارند را دیده‌اید؟ مشاهده کردید که چگونه استخوان‌های کمرشان تغییرشکل داده است؟! افتادگی سینه هم یکی از اتفاقاتی است که با نشستن نادرست و غیر اصولی برای بانوان اتفاق می‌افتد و به مرور زمان تغییر شکل پیدا می‌کند. شما با صاف نگه داشتن شانه‌ها و کمر خود می‌توانید تا حد زیادی از افتادگی سینه پیشگیری کنید.

ماساژ مداوم با روغن‌های گیاهی

روغن‌های گیاهی مانند: روغن زیتون، کنجد، بادام و نارگیل از روغن های فوق العاده‌ای هستند که برای درمان افتادگی سینه استفاده می‌شوند و شما با ماساژ مداوم و هر روزه می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

درمان افتادگی سینه با یخ

اگر هر روز در فواصل منظم یک تکه یخ را به دور سینه خود ماساژ دهید، قطعاً تأثیر خوبی خواهید دید، فقط دقت کنید که در هر بار بیشتر از ۱دقیقه از یخ استفاده نکنید، زیرا باعث بی‌حسی می‌شود.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم تا اطلاعات کامل و مفیدی را دربارۀ درمان افتادگی سینه و علت به وجود آمدن به شما بدهیم. اما قبل از پایان این مقاله، بدانید که درمان افتادگی سینه کاملاً بستگی به میزان و شدت آن دارد. اگر افتادگی سینه شما بسیار شدید باشد، شاید با روش‌های طبیعی دیگر نتوان به نتیجه رسید و باید روش‌های جراحی را برگزید، اما پیشگیری را همیشه در درجه اول قرار دهید تا دچار مشکلات جدی نشوید.

در بازار امروز، سوتین‌های مختلفی برای بانوان وجود دارد که هرکدام از آن‌ها ویژگی خاصی را دارا می‌باشند، اما یک نوع سوتین هم موجود هست که بیشتر استفادۀ درمانی دارد و به فرم‌دهی یا درمان افتادگی سینه کمک می‌کند؛ یکی از این سوتین‌ها سوتین مینی مایزر طبی و همچنین سوتین گنی کوچک کننده می‌باشد که هر چقدر از مزایا و خوبی‌های آن برایتان بگوییم، باز هم کم است زیرا از افتادگی سینه تا حد زیادی جلوگیری می‌کند و مانع از بزرگ شدن بیش از حد سینه می‌شود.

بارانالند یکی از بزرگترین و بهترین فروشگاه‌های لباس زیر زنانه حال حاضر می‌باشد که این امکان را برای خریداران عزیز فراهم کرده است تا قبل از خرید محصول خود، از تیم بارانالند مشاوره رایگان دریافت کنند و مناسب‌ترین لباس زیر را برای خود تهیه کنند.

امیدواریم که از این مقاله استفادۀ لازم را برده باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *