فشن, متفرقه

طرز شستن صحیح لباس زیر

بهداشت و شست و شو دو اصل مهم در نگهداری از هر نوع لباسی می باشند، به عبارت دیگر بهداشت لباس مساوی است با شستن صحیح و نگهداری صحیح لباس ها، بنابراین فراموش نکنید که این دو اصل همیشه مکمل یکدیگر هستند تا بهداشت لباس های شما معنا پیدا کنند و شما از دید باقی، آدمی تمیز و خوشبو دیده شوید.

لباس زیر جز مهمترین لباس های یک فرد است و باید نظافت آن به صورت کامل و صحیح انجام گیرد . اگر لباس زیر شما با دقت شسته نشود می تواند خطرات بسیاری از جمله عفونت ها را به همراه داشته باشد . برای اینکه بیماری ها و عفونت ها از طریق لباس زیر به شما منتقل نشوند باید نکاتی را هنگام شستشوی لباس زیر رعایت نمود.همیشه قبل از حتی اولین استفاده لباسهای زیر خود را بشویید انتقال هر نوع ویروس و قارچ یا باکتری از قبل و در طی مسیری که لباس به دست شما رسیده باشد ممکن است باعث آلوده شدن پارچه و حساسیت پوست ها می شود.dfghj

بهداشت شورت زنانه و روش شستن شورت

خریدن شورت نیاز به هزینه بالا و گزافی ندارد. رعایت بهداشت شورت مخصوصا برای خانم ها امری الزامی است زیرا که خانم ها در نواحی تناسلی خود همیشه ترشحاتی دارند و مکان های مرطوب هم میزبان خوبی برای رشد باکتری ها هستند. پس اگر خانم هستیم و می خواهیم بهداشت فردی و بهداشت لباس های مان را به خوبی رعایت کنیم، ایجاب می کند تا کمی برای خودمان احترام قائل شویم.برای شستشوی صحیح لباس زیر به خصوص شورت باید از مواد شوینده سبک تر استفاده کنیم زیرا ممکن است موجب حساسیت پوستی در بعضی افراد شود. بهترین گزینه ای که میشود انتخاب کرد صابون و پودر صابون است.توجه داشته باشید پس از آن لباس زیر باید به خوبی آبکشی شود تا ذرات مواد شوینده به طور کامل شسته شوند و هیچ گونه اثری از مواد شیمیایی بر روی پارچه باقی نماند،هرگز لباس زیر زنانه و مردانه را با یکدیگر درون ماشین لباسشویی نیندازید و سعی کنید تمام لباس زیر ها را با دست بشورید تا هم آسیب کمتری به لباس وارد شود و هم میکروب از روی لباس های دیگر بر روی لباس زیر ننشیند.

طرز صحیح شستن سوتین

اگر به برچسب شستشوی یک سوتین دقت کنید،‌ معمولاً روی آن «شستشوی دستی» نوشته شده است، که البته دلیل خوبی هم دارد. در مورد لباس‌های حساسی که ساختار ظریفی دارند، حالت کشسان دارند، دارای درز، قلاب‌، سیم‌ و یا سگک هستند، باید دقت بیشتری به‌خرج داد. ماشین لباسشویی ممکن است دوخت‌ودوز اطراف سیم‌های سینه‌بند (سوتین) را از بین ببرد و موجب بیرون‌زدگی سیم‌ها شود. فشار و اصطکاکی که روی این الیاف حساس وارد می‌شود و همچنین حالت کشسانی که در این لباس‌ها باید حفظ شود، با شستشوی ماشینی از بین می‌رود. لباسشویی باعث به‌هم پیچیدن لباس‌ها می‌شود، سینه‌بند (سوتین) را آنقدر به هر طرف می‌کشد که کلاً شکل ظاهری آن را از بین می‌برد. قلاب‌ها به لباس‌های دیگر گیر می‌کنند– که هم برای قلاب ضرر دارد و هم پوشاک دیگر را خراب می‌کند.

به همین دلیل شستن سوتین با دست خیلی بهتر از شستن آن با ماشین لباسشویی است،برای شستن سوتین با دست حتما باید نکات زیر رعایت شود تا طول عمر سوتین بالاتر رود: برای این کار آنها را در لگن یا سینک پر از آب با پودر کافی شستشو بگذارید. همچنین می توانید از مایع مخصوص آن نیز استفاده کنید.سپس آب اضافی را خارج نموده و این کار را توسط حوله خشک و جذب آب به آن انجام دهید و سپس آویزان کنید تا خشک شود.

بطور کلی نیازی به اتو کردن سوتین نیست و نباید نیز این کار را انجام دهید.اگر سوتین شما دارای دستورالعمل شستشوی خاصی روی برچسب خود است آن را دنبال کنید.

در شستشوی سوتین خود از سفیدکننده استفاده نکنید و اگر احساس کردید بنا به دلایلی باید این کار را انجام دهید از سفید کننده غیرکلردار استفاده کنید چرا که کلر موجب از بین رفتن مادّه ای بنام اسپندکس می شود که در تولید سوتین از آن استفاده می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *