سوتین, لباس زیر زنانه

راهنمای خرید سوتین برای هر استایل

سوتین یکی از قطعات حیاتی لباس زیر زنانه است که نه تنها برای حمایت از سینه‌ها اهمیت دارد، بلکه تأثیر زیادی بر ظاهر و استایل زنانه دارد. در این راهنما، به بررسی نکات مهم خرید سوتین برای هر استایل زنانه می‌پردازیم تا به شما کمک کنیم در خرید این لباس زیر مهم اطمینان حاصل کنید.

 

  1. تعیین سایز صحیح:

اولین قدم در خرید سوتین، تعیین سایز صحیح است. برای این منظور، می‌توانید از ابزارهای آنلاین که برای اندازه‌گیری سایز سینه و محیط زیر سینه وجود دارد، استفاده کنید. در نظر داشته باشید که سایز سوتین ممکن است در برندها و مدل‌های مختلف تفاوت داشته باشد، بنابراین قبل از خرید برچسب سایزگیری را بررسی کنید.

چگونه سایز سینه را تشخیص دهیم؟

برای انتخاب سایز سوتین مناسب داشتن دو سایز ضروری است: سایز دور سینه و سایز  زیر سینه.

 

این سایزها را می‌توانید به اینچ یا به سانتی‌متر یادداشت کنید، اما سیستم سایز بندی سوتین معمولا به اینچ است. برای اندازه گیری سایز سوتین مراحل زیر را انجام دهید.

 

گام اول: زیر سینه‌ی خودتان را اندازه بگیرید

یک سوتین مناسب که در آن احساس راحتی دارید بپوشید.

دقیقا مماس با خط زیرین سوتین و روی قفسه‌ی سینه متر را بچرخانید و اندازه بگیرید.

مطمئن شوید که متر بدون هیچ پیچیدگی دور سینه قرار گرفته است.

متر را نه خیلی شل و نه خیلی سفت نگه دارید.

این کار را مقابل آینه انجام دهید تا از صاف بودن متر مطمئن باشید.

گام دوم: کاپ سینه را اندازه بگیرید (سایز دور سینه)

این کار را هم باید در حالی که سوتین پوشیده‌اید انجام دهید.

از بزرگترین بخش سینه اندازه‌گیری را انجام دهید، کافی است متر را در جایی که نوک سینه قرار دارد بچرخانید.

باز هم مطمئن شوید که متر در تمام دور سینه، صاف قرار گرفته و هیچ پیچ خورگی یا کشیدگی وجود ندارد.

اگر از اندازه‌گیری خود مطمئن نیستید و یا نیاز به یک نظر دوم دارید، می‌توانید از یک فرد حرفه‌ای مانند خیاط یا فروشنده‌ی لباس زیر کمک بگیرید.

گام سوم: انداره گیری غزن تا غزن

یک سوتینی که در آن احساس راحتی و خوش فرم بودن دارید روی زمین باز کرده و با متر اندازه غزن تا غزن

سوتین را اندازه بگیرید.

 

در انتها با توجه به اندازه های که گرفته اید و با توجه به جدول اندازه ارایه شده توسط تیم مشاوره بارانالند برای هر مدل سوتین می توانید به راحتی سوتین مناسب خود را انتخاب کنید

اگر باز هم برای انمتخاب سایز به هردلیلی مشکل و شک داشتید میتوانید با مشاورین در ارتباط باشید

توجه: جدول سایزبندی هر سوتین دارای دو قسمت دور سینه و زیر سینه می باشد. که باتوجه به اندازه های بدست اورده می توانید سایز و کاپ خود را پیدا کنید. لازم به زکر است که اندازه ها براساس سایز استندارد ایرانی تنظیم شده اند و قابل تبدیل به دیگر استاندارها می باشد

 

 

به عنوان مثال برای خانمی با دور سینه ۹۵ و زیر سینه ۷۹ ،طبق جدول سایز ۸۰با کاپ b مناسب می باشد.

استایل بدنی زنانه متناسب با شکل و اندازه بدن هر فرد است و انتخاب صحیح لباس بر اساس این استایل می‌تواند به ظاهر و اعتماد به نفس زنانه کمک کند. در این قسمت، به بررسی انواع استایل بدنی زنانه و راهنمایی برای انتخاب لباس مناسب برای هر یک از این استایل‌ها می‌پردازیم.

 

 

  1. انتخاب استایل بر اساس فعالیت:

بسته به نوع فعالیتی که می‌کنید، می‌توانید سوتین مناسب را انتخاب کنید. برای روزهایی که فعالیت ورزشی می‌کنید، سوتین‌های اسپرت(نیم تنه) یا سوتین‌هایی با حمایت بیشتر مناسب هستند. در مقابل، برای موقعیت‌های رسمی و استایل‌های شیک‌تر، ممکن است به سوتین‌های پشت بسته و بدون بند مراجعه کنید.

 

  1. در نظر گرفتن نوع پارچه:

پارچه سوتین نقش مهمی در راحتی و شیوه پوشیدن آن ایفا می‌کند. انتخاب پارچه‌های نرم و تنفس‌پذیر مانند پنبه و میکروفایبر بهترین گزین

بهترین گزینه‌ها برای پارچه سوتین عبارتند از:

 

– پنبه: پارچه پنبه طبیعی، نرم و تنفس‌پذیر است. این نوع پارچه برای روزهای گرم و فصل‌های گرمسیری مناسب است.

 

– میکروفایبر: پارچه میکروفایبر نیز نرم و تنفس‌پذیر است، همچنین از لطافت بیشتری نسبت به پنبه برخوردار است. این پارچه قابل استفاده در تمام فصول است و برای لباس زیر روزمره و همچنین سوتین‌های ورزشی مناسب است.

 

– لورکس: پارچه لورکس، که اغلب در سوتین‌های بدون بند و برخی از مدل‌های شیک استفاده می‌شود، از جنس الاستیک و پارچه‌های ترکیبی تشکیل شده است. این پارچه انعطاف‌پذیری بالا و قابلیت کشش دارد و به همین دلیل مناسب برای سوتین‌های با قابلیت تنظیم بیشتر است.

 

– دانتل: پارچه دانتل یک نوع پارچه زیبا و شیک است که از جنس پارچه نیت استفاده می‌شود. این پارچه با الگوها و طرح‌های متنوعی در سوتین‌های مختلف استفاده می‌شود و مناسب برای مناسبت‌ها و استایل‌های شیکتر است.

 

انواع استایل بدنی زنانه ، فرم سینه و راهنمای انتخاب سوتین

سینه های نامتقارن

سینه های نامتقارن دو اندازه متفاوت دارند. بیش از نیمی از افراد دارای سینه های نامتقارن هستند . گاهی اوقات ، تفاوت سایز دو سینه خیلی زیاد نیست اما در بعضی از موارد تفاوت سایز دو سینه بسیار مشهود میباشد .

سینه های ورزشی

پستان های ورزشی ، ماهیچه های بیشتری دارند و بافت پستانی آنها کمتر است.

انواع مختلف فرم سینه را بشناسید

شکل زنگ

 

سینه های زنگوله ای ، شبیه یک زنگوله هستند ، دارای یک قسمت باریک و یک پایین گرد تر.

 

پستانهای نزدیک به هم

سینه هایی که فاصله خیلی کمی از هم دارند . آنها به مرکز قفسه سینه شما نزدیکترند و فاصله بیشتری بین زیر بغل و پستان وجود دارد .

سینه های مخروطی

سینه های مخروطی بیشتر شبیه مخروط هستند تا گرد. این شکل در سینه های کوچکتر بیشتر از سینه های بزرگ دیده می شود .

پستانهای شرق غرب

اگر نوک پستان شما به سمت خارج ، دور از مرکز بدن شما باشد ، نوع پستان شما شرق غربی است.

سینه های افتاده

سینه هایی که بافت آنها شل بوده و سینه و نوک سینه به سمت پایین هستند .

پستانهای گرد

سینه های گرد در قسمت بالا و پایین از میزان پری برابر برخوردار هستند.

پستانهای دور از هم

پستان های های دور از هم فاصله بیشتری از هم دارند و فضای بیشتری بین آنها قرار دارد.

سینه های باریک و بلند

سینه های باریک و بلند ، نوک سینه ها به سمت پایین قرار دارند.

پستانهای قطره اشکی

به شکل قطره اشک گرد است و حجم قسمت پایین سینه کمی بیشتر از حجم بالای سینه میباشد .

سینه های طاقی شکل

سینه های طاقی شکل کاملا گرد هستند و نوک سینه ها به سمت بالاست و سینه از هم فاصله دارند.

این فرم سینه یکی از فرم های رایج بین خانم هاست و طراحان سوتین این فرم سینه را به عنوان استاندارد طراحی های خود قرار میدهند.

 

 

 

چه عواملی شکل پستان را تعیین می کند

مهمترین عامل تعیین شکل پستان ژنتیک میباشد .

عوامل دیگری که پستان شما را شکل می دهند عبارتند از:

وزن. چربی، قسمت بزرگی از بافت و تراکم پستان شما است ، بنابراین ممکن است با افزایش یا کاهش وزن متوجه تغییرات بافت سینه شوید.

ورزش. سینه های شما ممکن است سفت و محکم به نظر برسند اما با تقویت عضلات پشت، عضلات پشت بافت پستان، میتوانید سینه های خود را فرم دهید .

سن. سینه های شما با افزایش سن به طور طبیعی آویزان می شوند، بنابراین با گذشت زمان، سینه های شما بلندتر می شوند و به سمت پایین حرکت می کنند.

بارداری و شیردهی: هورمون های شما در دوران بارداری و شیردهی می تواند پستان شما را متورم کرده و نحوه توزیع چربی و بافت را در پستان شما تغییر دهد.

 

  1. استایل بدنی ایده‌آل:

– شکل بدن: در استایل بدنی ایده‌آل، تناسب بین اندازه سینه، کمر و باسن وجود دارد. این شکل بدن به طور عمومی با هماهنگی خوب بین بخش‌های بالا و پایین بدن و ایجاد منحنی‌های ظریف مشخص می‌شود.

 

 

– راهنمایی برای انتخاب لباس: در این استایل، شما می‌توانید از انواع لباس‌ها و طرح‌های مختلف استفاده کنید. اکثر مدل های سوتین که دارای سایز بندی و کاپ بندی استاندارد داشته باشند مناسب این نوع استایل هست.

 

  1. استایل بدنی پیرامونی:

– شکل بدن: در استایل بدنی پیرامونی، شکل بدن با سینه‌های بزرگ، کمر برجسته و باسن گسترده مشخص می‌شود. این شکل بدن به دلیل اختلاف بزرگ بین اندازه سینه و کمر وجود دارد.

– راهنمایی برای انتخاب لباس: برای این استایل بدنی، می‌توانید از لباس‌هایی با قیچی و طرح‌های افقی استفاده کنید تا توجه از قسمت‌های بالایی بدن به قسمت پایین‌ معطوف شود. انتخاب لباس‌های با طرح‌های گردن عمیق، لباس‌های بلند و چرم و همچنین جزئیات ظاهری در قسمت باسن و پا می‌تواند این استایل را بهبود بخشد. همچنین باید از سوتین با کاپ گود(دی یا دبل دی) و دور کمر بزرگ استفاده کنند

 

  1. استایل بدنی مثلثی:

– شکل بدن: در استایل بدنی مثلثی، سینه‌ها کوچک و کمر نسبتاً باریک است و باسن‌ها بزرگتر و پهن تر هستند.

– راهنمایی برای انتخاب لباس: برای این استایل، می‌توانید از لباس‌هایی با دامن‌های وسیع و الاستیک، لباس‌های دور کمر با جزئیات ظریف و نیز لباس‌های با آستین‌های زیبا و طرح‌های جذاب استفاده کنید. همچنین، استفاده از رنگ‌های جذاب در قسمت باسن می‌تواند توجه را به این قسمت از بدن جلب کند.این تیپ استایل دستشان برای خرید باز است و تمامی مدل های زنانه، اسفنجی، فانتزی و دخترانه را در سبد خرید خود دارند.

 

  1. استایل بدنی مستطیلی:

– شکل بدن: در استایل بدنی مستطیلی، نسبتی بین سینه، کمر و باسن وجود ندارد و شکل بدن به طور عمده بدون منحنی و مستقیم است.

– راهنمایی برای انتخاب لباس: برای این استایل، می‌توانید از لباس‌هایی با جزئیات و طرح‌های ظاهری متنوع استفاده کنید تا توجه را به ایجاد تناسب و تعریف منحنی‌های بدن جلب کنید. لباس‌های با قیچی، لباس‌های با جزئیات در قسمت شکم و همچنین لباس‌های با لایه‌های مختلف می‌تواند به شما کمک کند تا شکل بدنتان را بیشتر تأکید کنید.پیشنهاد خرید سوتین برای این دسته کارهای فرمدهی و لیفت کننده می باشد مخصوصا اگر سینه ای افتاده و سنگین دارند.

انتخاب لباس با توجه به فصل

 

– انتخاب لباس‌های مناسب برای هر فصل: در هر فصل، نیازهای استایل بدنی ممکن است متفاوت باشد. در فصل گرما، انتخاب لباس‌های خنک و راحت که به استایل بدنی شما متناسب باشند را در نظر بگیرید. در فصل سرد، از لباس‌های گرم و لایه‌ای استفاده کنید که همچنان استایل بدنی شما را به خوبی نشان دهند.

 

– آزمون و خطا: همیشه با آزمون و خطا می‌توانید استایل بدنی خود را کشف کنید. امتحان کنید و با انواع لباس‌ها و طرح‌ها بازی کنید تا بفهمید کدام استایل‌ها بهترین نتیجه را به شکل بدنی شما می‌دهند.

 

– اعتماد به نفس: آخرین و مهمترین مورد، اعتماد به نفس است. همیشه به خودتان اعتماد کنید و با انتخاب لباس‌هایی که به استایل بدنی شما می‌پردازند، اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. به یاد داشته باشید که زیبایی بیشتر از همه در اعتماد به نفس شما نهفته است.

همواره بهتر است در هنگام انتخاب لباس، به شکل بدن خود احترام گذاشته و با توجه به استایل بدنی خود، لباس‌های مورد علاقه و مناسب خود را انتخاب کنید

نکاتی که در این مقاله برای انتخاب لباس مناسب براساس استایل بدنی زنانه آورده شد، به شما کمک خواهند کرد تا با انتخاب صحیح لباس، ظاهری زیبا و هماهنگ با شکل بدن خود داشته باشید. به یاد داشته باشید که استایل بدنی شما منحصر به فرد است و مهمترین چیز، احساس راحتی و اعتماد به نفس در لباس‌هایی است که انتخاب می‌کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *